Naujametiniai pažadai. Kam galvoti naujų, jei turiu nuo pernai metų?..

Nuo kitų metų mesiu svorį, keisiu darbą, susirasiu antrąją pusę, pagaliau susitaupysiu ir išvyksiu į kelionę arba pradėsiu rūpintis savo sveikata… Na, jau nuo kitų metų tai tikrai…

Remiantis www.statisticbrain.com pateikiamais duomenimis, dažniausiai Naujametiniai pažadai būna susiję su SAVIUGDA (išmokti ką nors naujo, išmokti geriau planuoti laiką, mesti rūkyti, kt.), SVORIU bei SVEIKATA (numesti svorio, pradėti sportuoti ir sveikai maitintis, kt.), FINANSAIS (daugiau uždirbti, daugiau sutaupyti, kt.) ir SANTYKIAIS (įsimylėti, daugiau laiko skirti šeimai, pan.)

 

Beveik pusė (net 45 proc.) amerikiečių Naujametinių pažadų sąrašą sudaro kasmet, o 38 proc. tokio sąrašo niekada nėra darę. Tačiau iš visų sudariusiųjų Naujametinių pažadų sąrašus tik 8 iš 100 juos įgyvendina visada, o kas ketvirtas (24 proc.) jų niekada neįgyvendina!

Kas lemia, jog Naujametiniai pažadai telieka pažadais? Ką reikia žinoti, kad įvykdytumėte savo ketinimus?

Naujametinius pažadus UŽSIRAŠYKITE – patikėkite, bus tikrai aiškiau, ko ketinate siekti.

Tada prie kiekvieno punkto ATSAKYKITE Į KLAUSIMUS:

  • Kuo man šis pokytis svarbus?
  • Ką aš įgysiu/laimėsiu?
  • Kas mane džiugins?
  • Kas dar kartu pasikeis?
  • Ką prarasiu, jei nieko nekeisiu?

Ar sąrašas po atsakymų pasikeitė? Gal dalis pažadų iš tiesų visai neaktualūs, gal norisi dalį punktų išbraukti, pakeisti naujais ar naujai įsivardinti? Jei taip, sąrašą PAKOREGUOKITE. Įsipareigojimus geriau būtų rašyti POZITYVIAI – pagalvokite ne ką norite baigti, o ką įgyti, pradėti, išmokti.

Dabar žinodami ko norite ir kuo Jums tai svarbu, pasitelkite KANTRYBĘ ir DISCIPLINĄ, kol pastangos virs įpročiu.

Trumpai dar kartą pasitelkime statistiką. 2-3 žmonės iš 100 Naujametinių pažadų net nepradeda vykdyti. Trūksta motyvacijos, supratimo, kuo svarbus pokytis o gal net tinkamo įsivardinimo, ką svarbu pasiekti… Pirmąją savaitę Naujametinius pažadus vykdo 75 proc. amerikiečių. Antrąją savaitę – 71 proc., po mėnęsio – 64 proc. Tačiau po 6 mėn. įsipareigojimus vykdo ir pokyčio siekia mažiau nei pusė (46 proc.)

Todėl nepamirškite SAU KASDIEN PRIMINTI, kuo pokytis Jus džiugins ateityje ir kaip pakeis Jūsų gyvenimą. Apie Naujametinius pažadus PAPASAKOKITE draugams ar artimiesiems, kad sulauktumėte jų palaikymo, pasakokite aplinkiniams – net neprašydamas galite sulaukti pagalbos!

Kaip sake W. Disney:

 If you can dream it, you can do it – Jei gali svajoti, gali tai ir padaryti 

Patikėk jau šiandien ir ženk pirmyn! 😉

Sėkmingų Naujametinių pažadų įgyvendinimo!

 

Gerda Asipavičienė (koučingo sesijos, organizacijų konsultavimas, mokymai)