Aš nepatyriau jokių nesėkmių. Aš atradau 1000 būdų, kurie yra netinkami. (T. Edisonas)

“Mano šlovė augo su kiekviena  mano nesėkme” (George Bernard Shaw)

Tikra tiesa, jog kiekvienas iš mūsų susiduriame su sunkumais ir nenumatytomis situacijomis. Stabtelkite skaityti šį tekstą ir prisiminkite paskutinę tokią situaciją, kai atsitiko kažkas nemalonaus, neplanuoto, netikėto, kai nepavyko, nepasisekė…

Prisimenate situaciją, gal net ne vieną? Pamenate, kokios pirmosios mintys kyla: A) graužiatės dėl nesėkmės, daug dėmesio skiriate tam, kodėl taip atsitiko, analizuojate aplinkybes  B) žvelgiate pozityviai, daugiausiai minčių ir dėmesio skiriate tam, ką dabar galėsite daryti, sugebate vertinti patirtį.

Pasirinkote, kuris variantas artimesnis Jums? Šis skirtumas tiesiogiai veikia gyvenimo kokybę ir sėkmę. Pirmuoju atveju turite polinkį nerimauti ir abejoti, kaltinti aplinkybes, ieškoti priežasčių, kodėl taip nutiko, sunkiai koncentruojatės į naujų galimybių paiešką. Antruoju atveju pasižymite drąsa, lengviau randate motyvacijos vėl eiti pirmyn, žvelgti į priekį, bandyti tikslų siekti vėl ir vėl iš naujo.

Kodėl tai svarbu ir ką keičia mūsų požiūris? Nesėkmėje atradę pozityvo ir iš jos pasiėmę patirties, nuo priežasčių, baimių ir pasiteisinimų, kodėl daugiau nedaryti ir nebandyti dar kartą („juk man vis tiek nepasiseks“, „daugiau nenoriu taip jaustis“, „man visada taip“, t.t.) pereiname prie galimybių paieškos („visko būna, galiu pabandyti dar kitaip“, „kokie gali būti kiti variantai?“, „tai nepasiteisino, kaip dar įmanoma?“).

 

edisonas_sekme_koucingo_klubasPrisiminkime istoriją apie garsujį  išradėją Tomą Edisoną, kuris užpatentavo 1093 išradimus, iš kurių 1052 buvo pradėti naudoti į gamyboje dar jam gyvam esant. T. Edisonas įvykdė daugiau nei 1000 bandymų ir eksperimentų, nedavusių laukiamo rezultato, kol sukūrė lemputę. Kartą pas jį užėjo jaunas žurnalistas ir paklausė, kodėl jis taip atkakliai eksperimentuoja ir nenuleidžia rankų, nors yra patyręs tiek daug nesėkmių. Mokslininkas atsakė: “Jaunuoli, jūs nesuprantate, kaip veikia pasaulis. Aš nepatyriau jokių nesėkmių. Aš atradau 1000 būdų, kurie yra netinkami. Būtent dėl to aš 1000 kartų priartėjau prie tikrojo rezultato.”

Prisiminkite formulę, kuri gali tapti raktu į Jūsų laimę: “Nesėkmių nėra, yra patirtis!” Už bet kokią patirtį ištarkime “ačiū” – ji mus priartina prie siekiamų tikslų.

 „Nesėkmė siekiant tikslo neturi didelės reikšmės, jei jūs iš jos pasimokote.“  

(Anthony Robbins)

Paruošė: Marijus Kvilis (koučingas, organizacijų valdymas, NLP, Points of You), Gerda Asipavičienė (koučingas, organizacijų valdymas, konsultavimas)

GRĮŽTI