4 sėkmingo vadovavimo požymiai

4 sėkmingo vadovavimo požymiai

Gerda Asipavičienė, Vilma Šimaitienė

Komandinis koucingas

Sėkminga organizacija šiandien apibrėžiama ne tik rezultatų eilute ataskaitinio laikotarpio pabaigoje. Norint veikti sėkmingai, visi įmonės darbuotojai turėtų būti maksimaliai įsitraukę į organizacijos veiklą, siekiant bendrų tikslų. Tada komanda, tampa varikliu, leidžiančiu organizacijai judėti tikslų link.

Dažnai vadovai pajunta stovintys prieš komandą – vedantys (ar tempiantys) ją. Ko reikia, jog komandos nariai įsitrauktų į bendro tikslo siekimą, kad dirbtų maksimaliai gerai, išnaudodami savo galimybes? Kokią komandą galėtume vadinti „sėkminga komanda“?

Prof. Richard Brynteson įvardina 4 veiksnius, lemiančius organizacijos komandos sėkmę:

  • Kritinis mąstymas ir gebėjimas spręsti problemas

gebėjimas pamatyti galimybes, pasirinkti tinkamiausią variantą ir priimti sprendimą, iniciatyva imantis veiksmų;

  • Efektyvi komunikacija

gebėjimas aiškiai formuluoti bei perduoti idėjas tiek žodžiu, tiek raštu;

  • Bendravimas ir komandos kūrimas

gebėjimas efektyviai dirbti su komandos nariais, įskaitant turinčius kitokį požiūrį bei nuomones, pagalba atkleisti jiems savo potencialą;

  • Kūrybiškumas ir inovacijos

gebėjimas pamatyti tai ko trūksta, rasti galimybes, inicijuoti reikiamus pokyčius, padedančius efektyviai siekti organizacijos tikslų.

Sėkmingai veikiančiose organizacijose ne tik deklaruojamas principas „vienas už visus, visi- už vieną“, bet šiuo principu ir gyvenama. Kaip komandą sutelkti organizacijos tikslo siekimui, kaip motyvuoti? Paprasta, bet dažnai pamirštama tiesa – pirmiausia juos reikia pažinti.

Viena iš galimybių pažinti komandą. Rasti efektyvius ir nestandartinius darbo metodus, galimybes, sprendimus, didinti darbuotojų motyvaciją ir lojlumą, ieškoti nestandartinių sprendimų, valdyti pokųčių procesą – komandinės koučingo sesijos.

Komandinių koučingo sesijų metu koučingo metodai puikiai veikia didinat bendrą organizacijos tikslų suvokimą, sutirpdant komandoje atsiradusius barjerus, vedant galimybių įvardinimo, besikartojančių klausimų sprendimų, veiklos efektyvumo ir pokyčių link. Koučingo metodų išbandymas ir diegimas organizacijos praktikoje teikia ilgalaikės naudos, kurią labiausiai vertina organizacijų, naudojančių koučingo metodus komandos.

Vasaros laikotarpiu koučingo sesijos vyksta nestandartinėje aplinkoje – jachta išplaukiant į Kauno marias.  Daugiau informacijos vilma@koucingoklubas.lt, gerda@koucingoklubas.lt