6 paprasti žingsniai, kad Jūsų tikslas taptų realybe!

Jei skaitote šį straipsnį – net neabejojame, jog turite tikslų. O gal tiesiog svajonių, kurių nepavyksta pasiekti arba tokių, kurias nustumiate šalin pagalvojęs: „Tai – ne man…“, „Norėčiau, bet ne dabar…“

Ką GALITE padaryti ŠIANDIEN, kad gyvenimas pradėtų keistis, o po savaitės, mėnesio, metų pažvelgus atgal, džiugintų ne tik svajonės, bet ir ĮVYKĘ POKYČIAI?

Tiesiog nusiteikite pokyčiams ČIA ir DABAR, nes šis laikas pats tinkamiausias.

6 LAIPTELIAI TIKSLO LINK

Sprendimu priemimas koucingas sprendimaiI-mas laiptelis tikslo link. Pradėkime nuo datos. Užrašykite šios dienos datą ant balto lapo. Tuomet užrašykite 10 TIKSLŲ, KURIUOS NORĖTUMĖTE PASIEKTI per artimiausius 12 mėnesių. Įsivaizduokite, kad JŪSŲ NIEKAS NERIBOJA! Svarbiausia – neribokite patys savęs. Rašykite visus tikslus, kurie JUMS YRA SVARBŪS.

II-as laiptelis tikslo link. Pagalvokite, kas Jums šiame gyvenimo etape yra svarbiausia? Kas Jus labiausiai DŽIUGINA? O kas labiausiai NETENKINA, gal net erzina? Įvertinkite nuo 1 iki 100 balų kiekvieno užrašyto tikslo teigiamą įtaką Jūsų gyvenimui. Kurio iš užrašytų tikslų pasiekimas, turėtų didžiausią teigiamą poveikį? Apibraukite jį. Suradote – ŠIS TIKSLAS JUMS SVARBIAUSIAS! Norite tikslą pasiekti? Įsipareigokite sau – prie šio tikslo parašykite terminą, kada jis BUS ĮGYVENDINTAS.

III-as laiptelis tikslo link. Užrašykite 5 KONKREČIUS ŽINGSNIUS, kuriuos reikėtų padaryti, kad tikslą pasiektumėte. Ką vertėtų PRADĖTI DARYTI? Ką reikėtų NUSTOTI DARYTI?

IV-as laiptelis tikslo link. Užrašykite 5 KLIŪTIS, kurios Jums gali SUTRUKDYTI siekti tikslo ar MAŽINTI MOTYVACIJĄ jo siekiant. Pagalvokite, ką turite DARYTI TOLIAU, kad NIEKAS NESIKEISTŲ? Ar norite tai tęsti? Šalia kiekvienos kliūties užrašykite, KĄ TURĖTUMĖTE PRISIMINTI ar į ką kreiptis nepasisekus, kad toliau siektumėte užsibrėžto tikslo.

V-as laiptelis tikslo link. Užrašykite, nuo ko NORITE ir GALITE PRADĖTI JAU DABAR. Kokie būtų kiti Jūsų žingsniai šiandien, šią savaitę, šį mėnesį?

VI-as laiptelis tikslo link. Disciplina ir fokusas– itin svarbūs žodžiai siekiant tikslo. Nesiblaškykite. KONCETRUOKITĖS į svarbiausią tikslą ir KASDIEN pakilkite nors vieną laiptelį jo link!

Norint pasiekti tai, kas svarbu, verta įsivardinti KĄ TURIU DARYTI bet ne mažiau, o gal net svarbiau įsivardinti, KO TURIU NEDARYTI.

Šie tikslo išgryninimo žingsniai paruošti vadovaujantis Bryan Tracy algoritmu „Kaip pasiekti tikslą?“. Anot Bryan Tracy, vienas iš pagrindinių sėkmingų ir turtingų žmonių įpročių – koncentruotis į tai, ko jie nori ir kaip tai pasiekti, pasimokyti iš praeities, tačiau negalvoti apie ją, apgailestaujant dėl nuostolių ar nesėkmių.

Kūrybinės energijos įsivardinant savo tikslą ir užsispyrimo žengiant link jo kasdien!
Patikėk, KAI PRADEDI GALVOTI APIE TIKSLĄ – TIKSLAS PRADEDA JUDĖTI LINK TAVĘS!

Paruošė: Marijus Kvilis, koučingas, Points of You, NLP, asmenybės vystymo modelis Enneagrama; Gerda Asipavičienė, koučingas, organizacijų vystymas, konsultavimas, asmenybės vystymo modelis Enneagrama

#koucingas #tiksluformulavimas #sprendimupriemimas #koucingoklubas #tikslai #koucingosesijos