4 metodai, galintys padėti nesėkmes paversti vertinga ir įkvepiančia patirtimi

Richard Bach  rašė, jog „Kiekvienas įvykis yra subjektyvus. Svarbu ne koks jis, o ką jis reiškia TAU“.

15045743_10207196368617322_1328730742_nMūsų požiūris į sėkmę ar nesėkmę nulemia, kaip mes į šį įvykį reaguojame, kaip stipriai džiaugiamės ar nusiviliame, nuleidžiame rankas ar pasimokiname. Nesėkmės prasmę įgauna tada, kai iš jų pasimokiname, kai sustiprėjame ir pajuntame, jog esame pasiruošę žengti pirmyn.

Kas padeda nesėkmes paversti vertinga ir įkvepiančia patirtimi?

  1. Gyvenimas kaip žaidimas

“Kuo galima  pasidžiaugti  šioje situacijoje?” – tai mėgstamiausias jaudinančio ir įkvepiančio filmo „Pollyanna“ (2003, Didžioji Britanija) pagrindinės veikėjos žaidimas, padedantis jai net ir sunkiausiose situacijose įžvelgti galimybes ir džiugesiu dalintis su aplinkiniais. Bet kokioje situacijoje, bet kokiuose  sunkumuose ir nelaimėse, visada ieškant pozityvumo ir mąstant, jog „kad ir tai nutiko, man pasisekė, nes…“ išmokstame pažvelgti į nesėkmę iš kitos pusės, pamatyti ne tik priežastį stresui ir nerimui, bet patirtį ir naujas galimybes. Juk vienoms durims užsivėrus, visada atsidaro kitos 😉

Prisiminkite Jus paveikusią nesėkmę. Paieškokite šiame įvykyje pozityvo:  Ko iš šio įvykio galite pasimokyti? Kuo gerai, kad jis nutiko? Kokias galimybes dabar turite? Kokiu dėl šio įvykio tapote/galite tapti? ar kt. Nekritikuokite ir nevertinkite savo atsakymų – tiesiog užsirašykite jų kiek galima daugiau.

  1. Humoras

“Humoras perneša sielą per bedugnę ir moko ją žaisti su savo sielvartu” (L. Feuerbach)

Humoras padeda pažvelgti į situacijas atsitraukus, kiek įmanoma neutraliai. Kaip galite panaudoti humorą nesėkmės sukeltoms neigiamoms emocijoms nugalėti? Pažvelkite į situaciją lyg atsitraukę iš šalies,  kaip į juokingą pokštą, ar anekdotą. Perpasakokite situaciją (galite užrašyti ant popieriaus ar kam nors papasakoti) kaip juokingą ir žavingą istoriją.

  1. Gyvenimas kaip mokytojas

„Klaidų nebūna. Įvykiai, kuriuos prisišaukei, kad ir kokie nemalonūs, yra būtini, kad išmoktum tai, ką privalai. Kad pasiektum vietą, į kurią nusprendei eiti, svarbus kiekvienas žingsnis“ (R. Bach)

Susitelkite prie savo “nesėkmių”. Pagalvokite apie tai, ko gyvenimas Jus moko? Kokią pamoką turėtumėte suvokti?

  1. O galėjo būti dar blogiau

Pagalvokite apie tai, kas galėjo būti blogiau, tačiau neįvyko… Pagalvokite, jog „šis įvykis, tai tik…“ Ir sąmoningai bei dėkingai priimkite visas patirtis ir pamokas, kurias išmokote iš šios situacijos.

Naudojant šiuos 4 metodus, nesėkmes galima paversti vertinga patirtimi. Patikrinkite šiuos metodus praktikoje. Kada tinkamiausias laikas, jei ne dabar! Pasirinkite bet kokią “nesėkmę” iš praeities ir išanalizuokite ją kiek įmanoma išsamiau naudojant šiuos 4 metodus.

Nauda, kurią gausite, įpratę naudotis šių 4 metodų formuojamu požiūriu:

  • atsikratysite stabdančių ir efektyviai veikti trukdančių baimių, abejonių ir nerimo ;
  • atsikratysite “pasenusių” neigiamų emocijų, polinkio ieškoti priežasčių ir kaltinti aplinkybes, jas pakeisdami smalsumu, patirties įsisavinimu, polinkiu ieškoti galimybių;
  • atrasite jėgų ir naujų idėjų, įkvėpimo ir naujų atradimų, aiškią viziją, kur eiti ir ką daryti toliau.

Menkutė permaina šiandien neatpažįstamai pakeis tavo rytojų (R. Bach)

Sėkmingų permainų!

Paruošė: Marijus Kvilis, koučingas, Points of You, NLP, asmenybės vystymo modelis Enneagrama; Gerda Asipavičienė, koučingas, organizacijų vystymas, konsultavimas, asmenybės vystymo modelis Enneagrama

#koucingas #tiksluformulavimas #sprendimupriemimas #koucingoklubas #tikslai #koucingosesijos