Galimybės, kurias verta išnaudoti

Vieną gražią dieną kaimo kunigui popietei giminaičiai paliko prižiūrėti vaiką. Po poros valandų kunigą apėmė neviltis – artėjo pamokslo metas, o vaikas nenustygo vietoje. Buvo būtina rasti vaikui užsiėmimą. Kunigui kilo puiki mintis. Jis išplėšė žurnalo, kuriame buvo pasaulio žemėlapis, puslapį. Kruopščiai suplėšė jį į skutelius ir davė vaikui sakydamas:

– Štai Kurybiskas_sprendimu_priemimastau dėlionė – pasaulio žemėlapis. Pažiūrėkim, ar sudėliosi, kol baigsiu sakyti pamokslą.
Įsitikinęs, kad mažylis ilgą laiką turės ką veikti besistengdamas įveikti užduotį, kunigas nuėjo ruoštis.
Vaikas, gavęs regis neįveikiamą užduotį – sudėlioti pasaulį, nužvelgė skiautes. Jis apvertė vieną skiautę ir pamatė kitoje pusėje žmogaus veido fragmentą. Tada apvertė visas skiautes. Išsirinko vieną lapelį ir aplink jį ėmė dėlioti veidą. Po penkių minučių veidas buvo kuo puikiausiai sudėliotas ir vaikas sėkmingai apvertė dėlionę.
Tuo metu, jau susiruošęs skaityti pamokslo, grįžo kunigas. Praėjo vos kelios minutės, o vaikas jau išdidžiai jam rodė sudėliotą pasaulio žemėlapį! Netikėdamas savo akimis kunigas paklausė:
– Kaip tau pavyko? Kaip tu įveikei šią užduotį?
Į tai sumanusis vaikas atsakė:
– Taigi aš nedėliojau pasaulio. Buvo per sunku. Pamačiau kitoje pusėje žmogų ir kai sudėliojau jį, pasaulis susidėliojo pats.
Tą dieną kunigas sakė pamokslą „Kai tau gerai, pasaulis taip pat geras. Ieškodamas galimybių, visada jas pamatysi…”

Kokį netikėtumą slepia šiandiena? Kokias galimybes gali atrasti?