Metaforinės kortos – efektyviems ir kūrybiškiems sprendimams

Kartais save suprasti būna sunku. O kartais aplinkiniai elgiasi neperprantamai…

Kartais atsakymai lyg patys ateina tik pagalvojus apie klausimą. O kartais, nei klausimo pavyksta suformuluoti, nei tinkamo atsakymo į jį rasti…

Būna, jog norisi viską mesti arba palikti „ech, bus kaip bus“?.. O gal rinktis bent kokį nors variantą, kad tik nelikti be nieko?..

Metaforinės kortelės –

 • aktualių klausimų aiškiam įsivardinimui,

 • nestandartinių ir kūrybiškų sprendimų paieškai,

 • pasąmonėje glūdinčio potencialo atskleidimui.

Metaforinės kortelės (Points of You, OH, kt.) gali būti sėkmingai naudojamos tiek asmeniniams, tiek veiklos klausimams spręsti. Tai psichologų ir koučų įrankis, neturintis nieko bendro su burtais, kortų ar stalo žaidimais.

Metaforinės kortos – tai kortelių rinkinys su vaizdais (piešiniais ar nuotraukomis) su tekstu arba be jo. Visi vaizdai iš daugelio pavyzdžių atrinkti psichologų, kelia vis kitokias asociacijas ir mintis skirtingiems žmonėms. Komentuodami kortelėje esantį vaizdą kiekvienas remiasi savo patirtimi, jausmais, nuotaikomis, esama situacija.

Kalbėjimas apie kortelėje matomą vaizdą bei atsakymai į koučingo specialisto užduodamus klausimus leidžia atskleisti potencialą, atrasti atsakymus, glūdinčius viduje. Metaforinės kortelės sudaro galimybes į situaciją pažvelgti kitaip, įsivardinti probleminių situacijų tikrąsias priežastis, pamatyti naujas galimybes,  atrasti nestandartinius sprendimus bei rasti kitus atsakymus į rūpimus klausimus.

Skirtingi klausimai sprendžiami įvairių rūšių metaforinėmis kortelėmis. Koučingo klubo asmeninių ar komandinių koučingo sesijų ar praktinių užsiėmimų, darbo grupių metu naudojamos tiek Points of You, tiek OH, ar kitos metaforinės kortos.

Metaforinių kortelių NAUDA

Metaforinės kortelės naudojamos:
 • asmeniniams klausimams spręsti

  savęs ir kitų pažinimui, sprendimų paieškai, tikslų įsivardinimui, galimybių paieškai, rizikos vertinimui, motyvuojančių veiksnių, vertybių įsivardinimui, kt.;

 • įmonių poreikiams

  misijos, vizijos formulavimui, strategijų kūrimai, nestandartinių idėjų ir sprendimų paieškai, konfliktinių situacijų analizei, pokyčių valdymui, mikroklimatui keisti, kt.

Metaforinės kortelės – itin ekologiška priemonė atsakymų paieškai. Jos negali primesti kažko svetimo, negali įskaudinti, jos leidžia pamatyti tiek, kiek tuo momentu esame pasiruošę. Kiekviena iš jų  reiškia tai, ką mes patys matome jose.

Renkamos grupės vidiniams ir išoriniams užsiėmimams. Rašykite info@koucingoklubas.lt arba skambinkite tel. +37068480801 Marijus

Dalyvių ATSILIEPIMAI 

 • Patiko visa, ką turėjome daryti su kortelėmis. Supratau, kokie visi skirtigi esame. Darbo metu dažnai tai pamirštame…. Lyg žinoma, bet labai reikėjo visų Jūsų užsiėmimų tam įsisavinti. Supratau, ką galiu keisti, kad vadovavimas ir darbas būtų efektyvesnis. Ačiū. Gražina Klevinskienė
 • Padėjote pamatyti plačiau vaizdus nuotraukėlėse ir juos įsivertinti. Patiko skaityti pasakojimai ir susirinkę žmonės.
 • Žinojau apie Points of You kortas, norėjosi pažaisti, pasikapstyti viduje. Laikas tiesiog pralėkė! Nejutau, buvo gera. Ačiū! Jurga J.
 • Atėjau pažiūrėti, kaip galiu pritaikyti sau. Patiko pranešėjai, žinutės, žmonės. Dėkui, labai faina. Asta Trapulionienė
 • Užsiėmimas buvo tikrai naudingas. Supratau, ko noriu siekti ir kas man svarbu. Ir supratau, kad GALIU. AČIŪ Gerdai, Marijui. Saulė G.
 • Padėjo suprasti, kas aš esu ir ko man reikia. Žygimantas.
 • Patiko mūsų darbas grupėse, susipažinimas su kortelėmis, skirtingi visų požiūriai. Laikas praėjo labai greitai! Ačiū! Buvo įdomu, naudinga. Greta G.
 • Laikas praėjo labai greitai, buvo smagu bendrauti su kitais, įdomus darbas ir įžvalgos su nuotraukomis. Labai patiko, Gerda, Marijau, labai įdomiai pasakojot! Evelina K.
 • Patiko lektorių profesionalumas, pagalba, supratingumas, naujų įžvalgų ieškojimas ir savęs atradimo galimybės. Toliau padėkite žmonėms atrasti save ir savo tikslus. Manau, jog pirmiausia turime atrasti save, o tuomet gilintis į kitus dalykus. Lukas S.