Metaforinės kortelės

Metaforinės kortelės – efektyviems ir kūrybiškiems sprendimams

Kartais save suprasti būna sunku. O kartais aplinkiniai elgiasi neperprantamai…

Kartais atsakymai lyg patys ateina tik pagalvojus apie klausimą. O kartais, nei klausimo pavyksta suformuluoti, nei tinkamo atsakymo į jį rasti…

Būna, jog norisi viską mesti arba palikti „ech, bus kaip bus“?.. O gal rinktis bent kokį nors variantą, kad tik nelikti be nieko?..

Metaforinės kortelės (Points of You, OH, Koučingo asociatyvinės kortos, Enneagrama ir kt.) 

aktualių klausimų aiškiam įsivardinimui,

nestandartinių ir kūrybiškų sprendimų paieškai,

pasąmonėje glūdinčio potencialo atskleidimui.

Keletas klausimų Tau:
 • Kaip NORĖTUM GYVENTI po 1 m.? Kokie POKYČIAI DŽIUGINTŲ po 5 m.?
 • Kokius SPRENDIMUS turėtum priimti ŠIANDIEN, kad tikimybė gyventi taip, kaip nori, taptų didesnė?
 • Kokia TIKIMYBĖ, jog gyvensi taip, kaip nori, jei NIEKO NEDARYSI?
 • Ką PRARANDI kiekvieną dieną? Kas atneštų patį MAŽIAUSIĄ POKYTĮ?

Ar žinai, jog didelius pokyčius galima pradėti nuo mažų, lengvų ir smagių žingsnių? Kas pasikeitų, jei į gyvenimą pažvelgtum kitu žvilgsniu?

Jauti, kad ne viskas tenkina, supranti, kad gali būti geriau, nežinai nuo ko pradėti? O gal sunku į vardinti, ko norisi iš tiesų? Gal jau atėjo LAIKAS APSISPRĘSTI ir SVAJONES paversti TIKSLAIS?  Šis užsiėmimas Tau:

 

Dalyvių ATSILIEPIMAI

 • Patiko visa, ką turėjome daryti su kortelėmis. Supratau, kokie visi skirtigi esame. Darbo metu dažnai tai pamirštame…. Lyg žinoma, bet labai reikėjo visų Jūsų užsiėmimų tam įsisavinti. Supratau, ką galiu keisti, kad vadovavimas ir darbas būtų efektyvesnis. Ačiū. Gražina Klevinskienė
 • Gavau daugiau, nei tikėjausi! Atėjau susipažinti su nauju metodu sprendimų priėmimui. O išeinu su realiais atsakymais ir sprendimais. Sudėtinga gali būti visai paprasta! 😉 Ačiū Jums už pagalbą surandant teisingiausius sprendimus. Mantė
 • Užsiėmimas buvo tikrai naudingas. Supratau, ko noriu siekti ir kas man svarbu. Ir supratau, kad GALIU. AČIŪ GerdaiMarijui. Saulė G.

Metaforinės kortelės – kas tai?

Metaforinės kortelės koučingo sesijų metu yra sėkmingai naudojamos tiek asmeniniams, tiek veiklos klausimams spręsti. Tai psichologų ir koučų įrankis, neturintis nieko bendro su burtais, kortų ar stalo žaidimais.

Metaforinės kortelės – tai kortelių rinkinys su vaizdais (piešiniais ar nuotraukomis) su tekstu arba be jo. Visi vaizdai iš daugelio pavyzdžių atrinkti psichologų, kelia vis kitokias asociacijas ir mintis skirtingiems žmonėms. Komentuodami kortelėje esantį vaizdą kiekvienas remiasi savo patirtimi, jausmais, nuotaikomis, esama situacija.

Kalbėjimas apie kortelėje matomą vaizdą bei atsakymai į koučo užduodamus klausimus leidžia  atrasti atsakymus, glūdinčius viduje – patikėkite, tiek daug savyje turime, ko net neįsivaizduojame! Metaforinės kortelės sudaro galimybes į situaciją pažvelgti disocijuotai – atsiribojus nuo emocijų, “kitu kampu”, įsivardinti probleminių situacijų tikrąsias priežastis, pamatyti naujas galimybes,  atrasti nestandartinius sprendimus bei rasti geriausius atsakymus į rūpimus klausimus.

Skirtingi klausimai sprendžiami įvairių rūšių metaforinėmis kortelėmis. Koučingo klubo asmeninių ar komandinių koučingo sesijų ar praktinių užsiėmimų, darbo grupių metu naudojamos tiek Points of You, tiek OH, koučingo asociatyvinės ar kitos metaforinės kortos.

Domina individualios koučingo sesijos, ilgalaikės naudos teikiantys komandos būrimo užsiėmimai ar prasmingas laikas su draugais? Laukiame Jūsų! info@koucingoklubas.lt; koučingo specialistas, Points of You tyrinėtojas Marijus Kvilis tel. 8 684 80801, koučingo specialistė Gerda Asipavičienė tel. 8 611 84541

Metaforinių kortelių NAUDA

Metaforinės kortelės naudojamos:
 • asmeniniams klausimams spręsti

  savęs ir kitų pažinimui, sprendimų paieškai, tikslų įsivardinimui, galimybių paieškai, rizikos vertinimui, motyvuojančių veiksnių, vertybių įsivardinimui, kt.;

 • įmonių poreikiams

  misijos, vizijos formulavimui, strategijų kūrimai, nestandartinių idėjų ir sprendimų paieškai, konfliktinių situacijų analizei, pokyčių valdymui, mikroklimatui keisti, kt.

Metaforinės kortelės – itin ekologiška priemonė atsakymų paieškai. Jos negali primesti kažko svetimo, negali įskaudinti, jos leidžia pamatyti tiek, kiek tuo momentu esame pasiruošę. Kiekviena iš jų  reiškia tai, ką mes patys matome jose.

Domina individualios koučingo sesijos, ilgalaikės naudos teikiantys komandos būrimo užsiėmimai ar prasmingas laikas su draugais? Laukiame Jūsų! info@koucingoklubas.lt; koučingo specialistas, Points of You tyrinėtojas Marijus Kvilis tel. 8 684 80801, koučingo specialistė Gerda Asipavičienė tel. 8 611 84541

Dalyvių ATSILIEPIMAI

 • Padėjote pamatyti plačiau vaizdus nuotraukėlėse ir juos įsivertinti. Patiko skaityti pasakojimai ir susirinkę žmonės.
 • Žinojau apie Points of You kortas, norėjosi pažaisti, pasikapstyti viduje. Laikas tiesiog pralėkė! Nejutau, buvo gera. Ačiū! Jurga J.
 • Atėjau pažiūrėti, kaip galiu pritaikyti sau. Patiko pranešėjai, žinutės, žmonės. Dėkui, labai faina. Asta Trapulionienė
 • Padėjo suprasti, kas aš esu ir ko man reikia. Žygimantas.
 • Patiko mūsų darbas grupėse, susipažinimas su kortelėmis, skirtingi visų požiūriai. Laikas praėjo labai greitai! Ačiū! Buvo įdomu, naudinga. Greta G.
 • Laikas praėjo labai greitai, buvo smagu bendrauti su kitais, įdomus darbas ir įžvalgos su nuotraukomis. Labai patiko, Gerda, Marijau, labai įdomiai pasakojot! Evelina K.
 • Patiko lektorių profesionalumas, pagalba, supratingumas, naujų įžvalgų ieškojimas ir savęs atradimo galimybės. Toliau padėkite žmonėms atrasti save ir savo tikslus. Manau, jog pirmiausia turime atrasti save, o tuomet gilintis į kitus dalykus. Lukas S.