Žaidimas MAFIJA – darbuotojų tobulėjimui įmonėje ar įdomiam laisvalaikiui

 

P.S. psichologinis rolių žaidimas, bendravimo kompetencijų tobulinimo pratybos.

Nusibodo mokymai, komandų būrimai, emocinio intelekto pratybos, tuščias laiko leidimas, o gal tiesiog NORISI AZARTIŠKO, EMOCIJŲ KUPINO ir INTELEKTUALAUS laisvalaikio?

Prieš pradedant skaityti žaidimo aprašymą, atsakykite į 5 klausimus:

 • Nori labiau pasitikėti savimi, išmokti kalbėti įtikinamai, stiprinti lyderystės įgūdžius?
 • Manai, jog būtų naudinga valdyti, o gal kaip tik – išmokti rodyti, emocijas?
 • Nori išmokti kurti strategiją versle ir gyvenime?
 • Verta būtų pažadinti intuiciją?
 • Nori pasitikrinti, kaip lengvai priimti sprendimus sudėtingose ir neįprastose situacijose?

Jei bent vienas atsakymas buvo “TAIP” – šis žaidimas yra skirtas Tau!

 NAUDA DALYVIAMS:

 • Bendravimo kompetencijų ugdymas,
 • Geresnis kolegų pažinimas,
 • Atsparumo stresui ugdymas,
 • Viešosios kalbos įgūdžių gerinimas,
Aptarimų metu dalinamasi įžvalgomis, analizuojamos elgesio strategijos, kylantys jausmai, išsakomos asmeninės patirtys, daromos išvados ir apibendrinimai. Aptariama, kaip efektyviau žaidime įgyta patirtis galėtų būti perkeliama į kasdieninį gyvenimą ir profesinę veiklą.

KAS LAUKIA ŽAIDIMO METU?

Aiškios taisyklės, azartas, emocijos, galimybės elgesio strategijoms ir komunikacinius įgūdžius išbandyti praktikoje, iššūkiai gebėjimams kurti santykius tiesiog čia ir dabar. Elgesio modelių aptarimas, įžvalgos, galimybė sudaryti asmeninį tobulėjimo planą.

Ar neparodysi nerimo slėpdamas paslaptį? Ar suprasi, kada artimiausias kaimynas meluoja? Ar sugebėsi įtikinti, jog tavo požiūris teisingas? Ar atspėsi, kas slepiasi po kauke?

ŽAIDIMO ISTORIJA

Žaidimo autoriumi laikomas Dmitrij Davydov. Baigęs vidurinę mokyklą Dmitrij įstojo studijuoti psichologijos į Maskvos Lomonosovo universitetą. Žaidimą sukūrė 1988 m., ruošdamas kursinį darbą. Sklido kalbo, jog žaidimas kurtas KGB (Rusijos saugumo tarnybos) užsakymu. Teigiama, jog Mafija žaidimo idėja kilo iš tais laikais populiarus kriminalinis serialas „Aštunkojis“ apie bebaimį komisarą Katani. Manoma, kad žaidimo prototipu buvo Europoje nuo XX a. vidurio žaidžiamas „Wink murder“ (“Mirksiukas”). Tačiau minėtame žaidime buvo tik vienintelis žudiko, kurį reikia identifikuoti, vaidmuo. Dmitrij Davydov žaidimą gerokai praplėtė.

Žaidimas greitai išpopuliarėjo. Jau greitai jis buvo žaidžiamas universiteto bendrabučiuose per vakarėlius ir kitus studentiškus susibėgimus. Vasarą studentai išvažinėjo po įvairias stovyklas – taip žaidimas paplito tarp daugelio Tarybų sąjungos aukštųjų mokyklų.

ŽAIDIMO SIUŽETAS

Žaidimo pradžioje visiems dalyviams išdalinamos kortelės, su nurodytu dalyvio vaidmeniu, kuris lieka nežinomas visą žaidėjo žaidimo laiką. Yra išskiriami šie vaidmenys:

 • „Miestiečiai“ (Paprasti miestelio gyventojai, Komisaras, Gydytojas).
 • „Mafija“ (Mafijos klano atstovai, Mafijos bosas)

Miestelyje vyksta žutbūtinė kova tarp „miestiečių“ ir „mafijos“. Žaidimas baigiasi tuomet, kai iš žaidimo pašalinama viena iš konfrontuojančių pusių.

MAFIJA – darbuotojų ugdymui, komandos formavimui ar įdomiam vakarėliui. Rašykite: info@koucingoklubas.lt, skambinkite 8- 684-80801 Marijus Kvilis

DALYVIŲ ATSILIEPIMAI

 • Mafija žaidimas labai patiko. Patiko viskas, Marijaus bendravimas ir noras mums kuo aiškiau paaiškinti žaidimo taisykles. To, ką patyriau, iš manęs niekas neatims. Ilona K.
 • Šis žaidimas lavina labai daug įžvalgos savybių… Man labai patiko žaidime sudaryta galimybė pagalvoti apie savo, kaip asmenybės, poziciją realybėje. Šį žaidimą norėčiau žaisti nuolat  skirtingų (svetimų) žmonių grupėse, TODĖL PRAŠAU MARIJAUS –  kai tik bus vėl kita  galimybė – PAKVIESKITE- TIKRAI DALYVAUSIU.  Gal per  laiką suprasiu, kas, kodėl ir kaip…  Vaida V.
 • Mintis, kad vakarykščiame žaidime laimėdavo Mafija, įrodo kad mokame puikiai dirbti komandoje 🙂 Erika K.
 • Žaidimas Mafija patiko, nes padeda reflektavimo įgūdžių tobulinimui. Žaidime galėjau pasitikrinti kiek galima vadovautis intuicija, kiek pažįstu žmones, kaip keičiasi žmogaus elgsena, kai jis meluoja arba nori įrodyti savo nekaltumą. Patiko, nes kartojant žaidimą, galima pritaikyti įvairias žaidimo strategijas. pastebėjau, kad dar yra kur tobulėti, dirbant kaip komandai. Zina L.
 • Mafijos žaidimas paliko nepakartojamą įspūdį. Labai patiko. Asta V.

#mafija #zaidimasmafija #viesojikalba #vakareliaiimonems #kalediniairenginiai #mokymaiorganizacijoms #komandosformavimas #emocinisintelektas #koucingas